Planet Hero: Trash is for Tossers

Aktualizováno: 22. 2. 2019

Nápady. Inspirace. Interakce.

To je Minimum Waste. V naší sérii Planet hero klademe důraz především na první dvě slova. Přinášíme vám každodenní hrdiny, kteří se rozhodli bojovat za snížení odpadu a zodpovědný životní styl."Buďte změnou, kterou si sami přejete vidět ve světě."


Dnes se podíváme na guru všech, kteří se rozhodli změnit jejich návyky a nevytvářet odpad: Lauren Singer a její blog Trash is for Tossers. Podobně jako zero waste modla Bea Johnson, Lauren si před pár lety řekla dost! a začala žít způsobem, který odráží fakt, že jí zaleží na životním prostředí.


Proč se nám její blog líbí?

Protože Lauren dělá zero-waste život přístupným. Ukazuje lidem nejen jak v každodenním životě snižovat odpad, ale hlavně jak si to užívat a nezbláznit se z toho. Na blogu najdete rady jak neplýtvat jídlem, správně recyklovat či co dělat se starým oblečením. Napadlo vás někdy vyrobit si vlastní zubní pastu nebo čistící prostředky? Stačí si rychle projít její blog a bude vám jasné, kolik obalů a odpadu můžeme jako jedinci ušetřit. Prakticky každý produkt v obchodě má svoji bezodpadovou variantu. A proč něco balit dvakrát nebo dokonce třikrát, když to nemusí být zabalené vůbec?!Tento blog je průvodce pro všechny, kteří mají zájem snížit jejich odpadovu stopu. Ať už jen částečně nebo proměnou v úplného zero-wastera (divné slovo, vím). Kromě blogu má Lauren i youtube kanál, kde můžete najít rozhovory, tipy a triky. Nedávno rozjela také vlastní bezobalový obchod, kde můžete najít skvělé bezodpadové alternativy každodenních produktů.


Tyto snahy jsou důležité, nejen z hlediska redukce odpadu, ale také proto, že upozorňují na odpadový problém. Prostě, odpad je pro odpadlíky.

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše