Jak být #minimumwaste na cestách?

Aktualizováno: 17. 7. 2019

Léto je tady a s ním i čas dovolených. Jak se na cestách chovat tak, aby mělo radost nejen vaše cestovatelské já, ale také životní prostředí? Dali jsme pro vás dohromady pár tipů!


Výběr destinace

Vybírejte si destinace, které nejsou přelidněné turisty. Když už si takovou destinaci přece jenom vyberete, snažte se jít mimo hlavní turistické trasy a vydejte se na méně známá místa. 

Doprava

Pokuste se omezit letání a pokud je to možné, cestujte vlakem. Vyhněte se výletním lodím, jsou to jedni z největších znečišťovatelů! V místě vaší dovolené se pohybujte ideálně pěšky, popřípadě na kole nebo městskou hromadnou dopravou. 

Žádné jídlo s sebou

Nekupujte si jídlo s sebou, žádné take-away, žádné to-go a jezte radši v místních restauracích. 

Vlastní lahev

Mějte s sebou vaši vlastní lahev, kterou si naplníte. Nekupujte balenou vodu a jiné nápoje v PET lahvích. 

Vlastní nákupní taška 

Stejně tak mějte po ruce vaši vlastní tašku, ať si nemusíte brát igelitky v místním supermarketu. 

Bezobalová cestovní kosmetika

Tuhý šampon a mýdlo jsou samozřejmostí pro všechy, kdo se snaží snížit odpad. Na cesty je jednoduše dáte do krabičky, která vám pořád zabere méně místa jak normální sprochový gel. Z tuhých produktů navíc nemá co vytéct!

Podpořte místní

Jezte místní jídlo v místních restauracích, ubytujte se v ubytování, které patřím místním a nakupujte suvenýry vyrobené v daném místě. Naopak se vyhněte mezinárodním hotelovým řetězcům, fast food řetězcům a dovezeným suvenýrům.

Chovejte se, jako byste byli doma

Nedělejte nic, co byste neudělali u vás doma, jen proto že “jste na dovolené a neplatíte za to." Nenechávejte zbytečně téct vodu a svítit světla, třiďte odpad a jednoduše dělějte vše tak, jako to děláte běžně. 

Zanechte dané město (místo) v takovém stavu, v jakém byste chtěli, aby turisté zanchali to vaše. 


By tereza_teresita. 

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše